Talentované speváčky

Publikované: 31. mája 2022

Že na našej škole nikdy nebola núdza o nadané speváčky, to je známa vec. Veď si len spomeňme na víťazky celoslovenskej súťaže Slávik Slovenska Ľubicu Moriakovú a Vandu Marinčákovú, či na víťazky rôznych festivalov a súťaží ľudového spevu na krajskej úrovni Tamaru Volochovú a Emu Banduričovú. Zdatné nasledovníčky majú tieto skvelé speváčky v sestrách Zuzane a Veronike Biľových a Nele Mesarošovej. Všetky sa už niekoľko rokov zúčastňovali prehliadok detského folklóru a dostávali sa do povedomia odbornej verejnosti. V tomto školskom roku zažiarili naplno. Všetky tri výborne reprezentovali školu na Regionálnej súťaži detského folklórneho spevu v Humennom, odkiaľ si odniesli diplom za výborný umelecký prejav. A najmladšia z nich, piatačka Zuzka Biľová si vybojovala ako jedna z tria Humenčaniek postup na krajskú súťaž. A počínala si parádne. Na krajskej súťaži detského hudobného folklóru Vidiečanova Habovka, ktorá sa uskutočnila 15. mája v Raslaviciach získala Zuzka umiestnenie v zlatom pásme!

Len tri dni predtým, 12. mája reprezentovala Zuzka Biľová spolu s Nelou Mesarošovou školu na okresnej súťaži Slávik Slovenska. Obidve sa v svojej kategórii umiestnili na druhom mieste a tak potvrdili, že folklórny spev na Laboreckej má stále značku najvyššej kvality. Srdečne dievčatám blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov.