Ľubovniansky hrad ako darček

Publikované: 12. júna 2022

Pri príležitosti 40. výročia vzniku školy sme sa rozhodli dať žiakom darček – prvý celoškolský výlet. Za cieľ sme si vybrali Ľubovniansky hrad so skanzenom. Majestátna dominanta regiónu na hraniciach s Poľskom privítala deti krásnym počasím. To bolo ako stvorené na prechádzky pomedzi historické domčeky a usadlosti v rozľahlom skanzene, ako i na výstup k bránam Ľubovnianskeho hradu. Ten nerobil energiou nabitým chlapcom a dievčatám žiaden problém. Vďaka vynikajúcim sprievodkyniam sme sa dozvedeli veľa z histórie tejto výnimočne zrekonštruovanej pamätihodnosti a tiež celého regiónu. Ani všetečné otázky nevyviedli šikovné sprievodkyne z rovnováhy. Množstvo zaujímavých historických a umeleckých predmetov zaujalo vari všetkých výletníkov. Dvojhodinová prehliadka hradu ubehla veľmi rýchlo. Na záver si deti neodpustili útok na predajňu suvenírov.

Celoškolský výlet prispel určite k súdržnosti detí jednotlivých tried. Tento deň sme si boli všetci akosi viac blízki.

Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou mesta Humenné.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email