Súťaž prvej pomoci – 1. miesto

Publikované: 8. decembra 2022

Dňa 25. novembra 2022 sa uskutočnil jubilejný 10. ročník súťaže Prvá pomoc na SZŠ, ktorej sa zúčastnili aj  naši žiaci 9. ročníka – Adam Voloch, Ondrej Sloboník, Matúš a Samuel Matovci pod vedením Mgr. Dominiky Laudovej. Okrem našej školy sa súťaže zúčastnilo aj ďalších 8 tímov z Humenného, Vranova nad T. a blízkeho okolia. V úvode boli vedomosti našich žiakov preverené teoreticky formou testu. V ďalšej časti už žiaci museli prakticky predviesť svoje zručnosti na piatich stanovištiach.  Na figurantoch museli ukázať, ako by poskytli prvú pomoc pri bezvedomí, popálenine, zlomenine, krvácaní a šoku. Na každom stanovišti mohlo získať družstvo 5 bodov pričom sa hodnotil čas, zavolanie rýchlej zdravotnej služby, správnosť poskytnutej prvej pomoci a v neposlednom rade aj spolupráca v tíme.

Naši žiaci sa už druhýkrát umiestnili na 1. mieste, za čo im srdečne gratulujeme.

Mgr. Dominika Laudová

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email