Škola v prírode

Publikované: 26. mája 2022

Ani sme sa nenazdali a ubehol už mesiac od Školy v prírode, ktorej sa v krásnej prírode Nového Smokovca v termíne od 25.4. – 29.4. 2022 zúčastnilo 22 žiakov a traja pedagógovia, z toho jeden zdravotník. Cesta vlakom bola pre niektorých prvou skúsenosťou s týmto dopravným prostriedkom a bola naozaj neopísateľný zážitkom, hlavne pri prestupovaní 😉

Cieľom bolo rozšíriť teoretické poznatky   z  vyučovania  o  praktické   skúsenosti   a   poznatky   o   prírode   priamym pozorovaním. Žiakom bol umožnený pobyt v prírode  v zdravotne priaznivom prostredí, kde si tak upevňovali  zdravie a fyzickú zdatnosť. Boli vedení k tomu,  aby sa vedeli orientovať v množstve informácií, k podpore zdravého spôsobu života, k environmentálnemu vzťahu k prírode, ako aj k športovým a  kultúrnym aktivitám. Počas pobytu nadobudli dôležité skúsenosti získavané samostatnosťou, disciplínou a životom v kolektíve – bez rodinných príslušníkov.

Túrou na  Hrebienok sme našu výpravu iba začali, prechádzkou na  Štrbskom plese len umocnili zážitok z krásneho prostredia, návštevou  múzea zvierat a rastlín v Tatranskej Lomnici upevnili už získané vedomosti a pri návšteve  súkromného múzea lyží sa dozvedeli množstvo nových informácií. Samozrejme dopriali sme si aj dobroty, ktoré pohladili naše brušká a to návštevou cukrárne v Tatranskej Lomnici.  A ako by to bolo, ak by sme v Starom Smokovci prestupovali a nenavštívili tak slávnu Tricklandiu, z ktorej máme nádherné a zaujímavé fotografie.

A čím sme zavŕšili naše týždňové poznávanie? No predsa kúpaním v bazéne s tobogánom  – veď sme si to zaslúžili a tiež  vychádzkou k lanovke a hotelu Praha. Nóó, ono tých vychádzok bolo viac 😉 ale asi práve táto bola najzaujímavejšia. Čo myslíte, radi sa tam vrátime? Keďže Tatry sú nádherné a hlavne naše, tak niekedy nabudúce určite áno.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email