Imatrikulácia prváčikov


Dnes všade skloňovalo meno Mikuláš, a nebolo tomu inak ani u nás na Laboreckej. Pre našich najmenších žiakov mal však Mikuláš špeciálnu príchuť. Dnes mali prváci imatrikuláciu, oficiálne uvedenie medzi právoplatných ozajstných žiakov školy. „Hnusoba“ sa postarala o to, že sme oproti minulým rokom meškali a nemohli sme medzi nami privítať rodičov. Inak bolo všetko, ako má byť. Žiaci sa predstavili pesničkami, básničkami, predviedli bezchybné ovládanie abecedy, čítanie im nerobilo problémy a aj počítanie do desať mali v malíčku. Pánovi riaditeľovi zodpovedali správne všetky záludné príklady, ktoré si pre nich vymyslel.

O bonus sa postaral Mikuláš, ktorý deťom doniesol niečo sladké pod zub. No a potom prišiel čas na odovzdanie Osvedčenia o imatrikulácii a šerpy, ktorú každý prváčik z hrdosťou prijal. Dievčatá a chlapci dnes urobili dojatej triednej učiteľke Agnese Labunovej veľkú radosť. Na záver slávnosti vyjadril pán riaditeľ presvedčenie, že žiaci sa budú aj naďalej usilovne učiť a robiť tak radosť sebe, svojim rodičom, učiteľom a učiteľkám.  

Comments are closed.