V stomatológickej ambulancii

Väčšina ľudí sa bojí zubára, alebopred ním má veľký rešpekt. A nie je to ináč ani s deťmi. Návštevazubného lekára je často pre deti stresujúca a bolestivá udalosť. Ale nemuselo by to tak byť, kebysme sa všetci o svoje zuby dobre starali.

Stomatológ sa pacientom snaží pomôcť často ažvtedy, keď  sa hlási o slovo bolesť.Ale k tomu by nemuselo dochádzať až tak často.

Jedným zo spôsobov, ako deťom ukázať, že sa k zubárovi dá chodiť čo najmenej a bez strachu, je aj častejšia prevencia a bližšie oboznámenie sa s prostredím, ktoré je treba v prípade potreby navštíviť. A práve to bolo predmetom návštevy stomatológickej ambulancie v zdravotnom stredisku na sídlisku III, kde sa našich žiakov z 1.A a 3.A snažila poučiť MUDr. Lucia Peráčková a sestrička Mgr. Jana Babjarčíková a  vysvetliť im spôsob čistenia zubov, ako aj to, ako sa stravovať, aby sa zuby menej kazili a deti získali väčšiu imunitu. Žiaci boli oboznámení aj s nástrojmi, ktoré sa používajú pri zubárskych úkonoch.

Nakoniecžiaci dostali odpovede na svoje zvedavé otázky a do školy sa vrátiliobohatené o nové skúsenosti a poznatky.

                                                                                       Mgr. Agnesa Labuová

Comments are closed.