DOD SOŠ Obchodu a služieb

Dňa 25. 10. 2018 sme dostali pozvanie na DOD Strednej odbornej školy obchodu a služieb, ktorý sa niesol v duchu „Bohatá minulosť – skvelá budúcnosť“ Toto heslo poukazoval na skutočnosť, že remeslo má zlaté dno a táto škola už viac ako 140 rokov pripravuje cukrárov, strojárov, autoopravárov, kozmetičky a iné odbory na ich budúce povolanie. Naši žiaci si mali možnosť prezrieť galériu úspechov, z odboru kaderník si študentky pripravili nakulmované modelky štýlu „Benátsky karneval“, kozmetičky ukázali najnovšie trendy v metalických farbách a facepainting na tému veselá jeseň. Cukrári si pre nás pripravili klasické retro múčniky – jablkové orechové, ale aj moderné cukrovinky ako makrónky, panna cotta a tyramisu, ktoré sú teraz veľkou obľubou na svadbách. Medzi najkrajšie výrobky patrili aj rôzne druhy skriniek, stoličiek a iné netradičné výrobky žiakov drevárskeho odboru. Pre chlapcov však bola určite zaujímavá ukážka Diagnostiky motorového vozidla z odboru autoopravár.

Comments are closed.