Svetový deň 1. pomoci

Publikované: 11. septembra 2023

Svetový deň 1. pomoci

Tento deň si už tradične pripomíname 2. septembrovú sobotu. Iniciátorom tohto sviatku je Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca.
Cieľom tejto iniciatívy je zvýšiť povedomie o významnej úlohe prvej pomoci v každodenných a krízových situáciách.
Žiaci 3. a 4. ročníka si 7. septembra pripomenuli dôležitosť správneho a rýchleho poskytnutia 1. pomoci medzi kamarátmi. Názorne si zrealizovali telefonát na tiesňovú linku 112 a 155. Zhodli sa na tom, že život máme len jeden a preto sa musíme správať zodpovedne. Prostredníctvom seriálu Bol raz jeden život, získali nové informácie o najdôležitejšej tekutine v ľudskom tele a jej zložení.
Mimoriadnu aktivitu a vedomosti prejavili Dávid Minárik, Daniel Holováč a Tomáš Lenarčič. Pochvala patrí všetkým žiakom, pretože pochopili dôležitosť rýchleho poskytnutia 1. pomoci.

Mgr. Mária Drančáková