Na ZŠ Laborecká vyrastie nové moderné multifunkčné ihrisko

Publikované: 13. októbra 2021

Ako investičná akcia mesta Humenné vyrastie v areáli Základnej školy Laborecká 66 Humenné nový multifunkčný športový areál. Ide o projekt rekonštrukcie športového areálu školy a dotáciu naňho schválil Fond na podporu športu v rámci výzvy Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry. Schválená dotácia je vo výške takmer 75 tis. eur, pričom mesto Humenné prispeje na rekonštrukciu takou istou sumou. Areál bude pozostávať z hokejbalového ihriska, multifunkčného ihriska, 200 m atletickej dráhy a osvetlenia. Oslovili sme riaditeľa ZŠ Laborecká PaedDr. Alexandra Fecuru, aby priblížil čitateľom ďalšie kroky, ktoré budú nasledovať.

Pre žiakov školy, ale aj športových nadšencov a obyvateľov mesta je to skvelá správa. Čo všetko úspešnému schváleniu dotácie predchádzalo?

Začalo sa to tým, že ma navštívili mladí humenskí hokejbalisti Martin Balogáč, Jaroslav Šiňanský a Boris Zbuňák, ktorí v hlave nosili myšlienku vzniku hokejbalového klubu v meste. Obidvaja chceli svoje skúsenosti z reprezentácie Slovenska zúročiť práve pri mladých a práve v Humennom. Chýbala k tomu maličkosť – vhodné priestory. Nadšenie týchto mladých mužov sa prenieslo aj na mňa a tak sme sa rýchlo dohodli na spolupráci. Asfaltové ihrisko školy (a v zlom počasí telocvičňa) sa stali domovom pre čoraz viac rozrastajúcu sa skupinku nadšencov hokejbalu. Z celého mesta mierili popoludní kroky športuchtivých školákov zdokonaľovať sa v nie až tak známom, ale čoraz viac populárnejšom športe, v ktorom je Slovensko niekoľkonásobným majstrom sveta. Čoskoro vznikol Hokejbalový klub Levíčatá Humenné ako občianske združenie. A práve vedúci klubu kontaktovali poslancov mestského zastupiteľstva s požiadavkou rekonštruovať asfaltové ihrisko a vytvoriť tak pre rozvoj hokejbalu zodpovedajúce podmienky. Ich zdravé nadšenie spôsobilo, že udalosti nabrali rýchly spád a na marcovom zasadnutí zastupiteľstvo podanie projektu a spolufinancovanie schválilo.

Súčasný stav ihriska na ZŠ Laborecká

Dotácia je schválená, polovicou sumy prispeje mesto Humenné. Aké sú realizačné plány resp. čo bude teraz nasledovať?

To záleží od administratívnych postupov a pravidiel Fondu na podporu športu SR a samozrejme mesta Humenné, ktoré projekt podalo. Ťažko tiež predpokladať, aká bude epidemická situácia, ktorá môže proces realizácie narušiť. Avšak naša škola ako správca areálu poskytne všetku potrebnú súčinnosť.

Kedy sa môžu žiaci a obyvatelia mesta tešiť na nový športový areál?

Bolo by odo mňa veľmi nezodpovedné dávať nejaké konkrétne termíny. Verím však, že všetko pôjde dobre a rekonštrukciu areálu nebudú brzdiť žiadne problémy.

Čo by ste na záver odkázali všetkým priaznivcom športu v Humennom?

Sme ako škola hrdí na to, že môžeme poskytovať domov humenskému hokejbalu. Myslím si, že sa tento šport bude raketovo rozvíjať a že čoskoro budeme môcť privítať Humenčanov na súťažných zápoleniach HKM Levíčatá na ZŠ Laborecká v novo zrekonštruovanom areáli. Moja vďaka patrí tiež mestu Humenné, poslancom a zamestnancom mestského úradu, ktorí spracovali kvalitný projekt.

Ďakujeme riaditeľovi ZŠ Laborecká, pánovi Fecurovi za krátky rozhovor. Držíme pri realizácii projektu nového multifunkčného ihriska palce, nech majú humenské levíčatá, žiaci školy a aj obyvatelia Humenného čoskoro k dispozícii moderný priestor na športovanie. Viac noviniek zo života školy nájdete aj na ich Facebookovej stránke https://www.facebook.com/zslaboreckavhumennom a Instagramovom účte https://www.instagram.com/zslaboreckahe/.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email