Návšteva Košíc – zážitkové vyučovanie 6.A

Návšteva Košíc – zážitkové vyučovanie 6.ADňa 12.11.2025 sa žiaci 6.A triedy spolu s pani učiteľkou Belančinovou a Savkovou Andrášiovou vydali na exkurziu do Košíc.

Prvou zastávkou bol Steel Park – park vedy, kde si deti mohli vyskúšať množstvo interaktívnych exponátov. Zúčastnili sa aktivity s názvom „Tajomstvo vody“, kde sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o vode, ale tiež si vyskúšali pokusy s vodou – vytvorili model kolobehu vody a čistiareň vôd. Vďaka tomu sa zábavnou formou dozvedeli, prečo je tak dôležité šetriť vodou a starať sa o jej čistotu.

Po návšteve Steel Parku sme pokračovali do Múzea Vojtecha Löfflera, kde nás čakala prehliadka aktuálnej výstavy. Žiaci si pozorne prezreli diela vystavených umelcov a dozvedeli sa viac o živote a tvorbe Vojtecha Löfflera. Na prehliadku nadväzoval tvorivý workshop – práca s hlinou, počas ktorého si deti vyskúšali modelovanie a vytvorili vlastné umelecké výrobky.

Celý deň sa niesol v znamení objavovania, tvorivosti a spoločných zážitkov. Žiaci sa nielen zabavili, ale aj veľa naučili a domov sa vrátili plní dojmov a inšpirácie.