6.A v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach

Publikované: 17. októbra 2022

Dňa 13.10.2022 sa žiaci šiesteho ročníka spolu s pani učiteľkou výtvarnej výchovy vybrali do Medzilaboriec, aby na vlastné oči videli diela umelca Andyho Warhola.

Žiaci sa na túto akciu veľmi tešili a boli zvedaví, čo ich v múzeu čaká. V priestoroch múzea ich privítala veľmi milá  pani lektorka, ktorá žiakov oboznámila s dielami umelca a podotkla, že o diela A. Warholu sa zaujímajú ľudia z celého sveta.

Po zaujímavej prehliadke sa žiakov ujala pani Cilipová, ktorá mala na starosti  workshop. Pani Cilipová žiakom rozdala redisové perá a tuše, ktoré mali použiť pri perokresbe. Žiaci touto technikou dotvárali podľa vlastnej predstavy portrét pani HAPPY ROCKEFELLER.

Po skončení prehliadky a perokresby si žiaci spravili množstvo zaujímavých fotografických záberov a okrem toho, mali možnosť si nakúpiť rôzne magnetky, záložky či odznaky. Najviac ich však zaujala konzerva Campbellovej polievky, ktorú jedol Andy Warhol každý deň.

Andy Warhol bol maliar, fotograf, filmový režisér, ale aj veľmi excentrický umelec. Narodil sa v Amerike, kde sa jeho rodičia prisťahovali z obce Miková pri Medzilaborciach. Rusíni ho považujú za svojho rodáka.

Návšteva žiakov 6.A zo ZŠ Laborecká 66 splnila svoj účel. Žiaci sa dozvedeli niečo nové a zaujímavé o tomto svetoznámom umelcovi.  Domov odchádzali spokojní, plní zážitkov a dojmov z celého dňa.