Triedny výlet Bardejov

Publikované: 23. júna 2024

Triedny výlet Bardejov

Dňa 13. júna naši deviataci navštívili historické mesto Bardejov, v ktorom navštívili ústrednú dominantu  – Baziliku sv. Egídia. Táto  majestátna stavba gotickej architektúry patrí k najväčším slovenským kostolom. Súčasťou Baziliky je aj jeho veža, ktorá meria neuveriteľných 76 metrov a naši deviataci ju zvládli na výbornú a pokochali sa tak krásnym výhľadom na mesto Bardejov. Po výdatnom obede sme navštívili múzeum ľudovej architektúry v Bardejovských kúpeľoch. Na ploche takmer dvoch hektárov si žiaci pripomenuli tradičnú zrubovú architektúru obyvateľov horného Šariša a severného Zemplína. Poznávanie týchto historicky významných miest žiakov zaujalo a obohatilo o nové vedomosti aj zážitky.

                                                                                                  Laudová

 

   

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email