Stravujeme sa zdravo

Publikované: 13. júna 2024

Stravujeme sa zdravo

 

Počas posledných dvoch mesiacov sme sa v rámci školy podporujúcej zdravie, v spolupráci s pani Lobovou z RUVZ venovali témam ako zdravé stravovanie, obezita u detí, pitný režim a neplytvanie potravinami. Heslom zdravého stravovania bolo: Nebuď konzervant! Žiaci si nosili na desiatu box plný vitamínov a rodičia ich v tom úžasne podporovali. Počas obedov v škole, súťažili medzi sebou oddelenia školského klubu detí v tom, kto vyprodukuje čo najmenej odpadu. V spolupráci s kuchárkami sme zistili, že víťazom bolo prvé oddelenie.
Tesne pred záverom školského roka sme sa rozprávali o dôležitosti, význame a dodržiavaní správneho pitného režimu a zmerali sme si aj množstvo telesného tuku v tele. Výsledky boli síce orientačné, no mnohých príjemne prekvapili. Ďakujeme všetkým za spoluprácu, ktorá verím nebude jednorázová, ale zostane navždy zakorenená vo vašom životnom štýle.
Ak neviem, čo zjem, tak už aspoň viem, čo nezjem.
   
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email