Jesenné práce

Publikované: 11. novembra 2022

Pestrofarebné listy stromov sú dôkazom, že jeseň je tu. Zmocnila sa svojej vlády a aj keď sa nám zdá, že jesenné rána sú neraz pochmúrne, počas dňa sa ukáže vždy v plnej kráse.

A ľudia sa jej prispôsobujú svojím šatníkom. Siahajú v ňom po oblečení, ktorým podčiarknu krásu farieb jesene. Stávajú sa návrhármi, ktorí vedia zladiť svoje oblečenie s prírodou.

Takíto návrhári – amatéri pracujú aj v našej škole. Žiaci 6.A, 7.B a 8.A sa aspoň na chvíľu       na hodinách výtvarnej výchovy pohrali s farebnou škálou jesenných farieb a pod vedením vyučujúcej vytvárali z odpadového materiálu (kartónov) rôzne zaujímavé dielka s témou jesene.

Fantázia žiakov nepoznala hranice a v ich rukách sa okrem iného objavovali botasky, ktoré žiarili nádhernými jesennými farbami. Takáto obuv v jeseni poteší každé oko. Veď posúďte sami.

Atmosféra na hodine bola pokojná, relaxačná, čo prispievalo k zvyšovaniu kreativity žiakov. Takto môžu vznikať zaujímavé, nápadité žiacke práce.