Deň otvorených dverí sa vydaril

Publikované: 29. novembra 2023

Deň otvorených dverí sa vydaril.

 

S veľkou radosťou sme dnes privítali v našej základnej škole počas Dňa otvorených dverí učiteľky a deti z troch humenských materských škôl – MŠ Třebíčska 13, MŠ Ul. Dargovských hrdinov 18 a  Súkromnej MŠ Duchnovičova 26. Vyše stovke škôlkarov sme predstavili kúsky z nášho školského života. Deti postupne navštevovali ateliéry plné rôznych zaujímavostí.

V jednom sa mali možnosť spolu s našimi druhákmi pohrať s BlueBotom, naprogramovať si ho a potom už iba sledovať, ako plní ich príkazy. Zoznámili sa s originálnymi pomôckami, využívanými v škole Montessori. V ďalšej miestnosti si ponamáhali svoje jazýčky pri logopedických cvičeniach. V učebni informatiky plnili úlohy staršieho kamaráta ALFa, ktorý im veru nič nedaroval. Jedine správny postup zaručoval úspech. A ten si veľmi rýchlo užili všetci budúci programátori. Že anglické slovíčka a základné výrazy nerobia predškolákom problém sme rýchlo zistili v našej učebni jazykov. Deti postupne odolávali všetkým nástrahám anglického jazyka a naučili sa i niečo nové.

Chemické laboratórium bolo najprv zahalené rúškom tajomstva a trošku aj strachu, ale naše šikovné ôsmačky dokázali deti rýchlo zapojiť do zaujímavých pokusov. Zahrali sa na učiteľky a deťom z materských škôl ukázali rôzne finty, vďaka ktorým je pre nich chémia jedným z najobľúbenejších predmetov. Vo výtvarnom ateliéri ukázali deti svoju šikovnosť v práci s papierom. Výsledky svojej tvorivosti si zobrali zo sebou domov, aby sa pochválili svojim rodičom.

Sladkú bodku za vydareným dopoludním a za Dňom otvorených dverí dali výborné koláčiky od našich kuchárok a dúšok ovocného čaju. Ďakujeme riaditeľkám zúčastnených materských škôl, že nám umožnili stráviť so svojimi zverencami tento čas. Tešíme sa na vzájomné spoznávanie na ďalších pripravovaných aktivitách v našej škole.

 

 

Bolo nám cťou predstaviť náš vzdelávací prístup a ukázať, ako spoločne tvarujeme profesionálnu budúcnosť našich žiakov. Dnes je pre nás príležitosťou podeliť sa s vami o kúsky nášho školského života a odpovedať na vaše otázky. Ďakujeme, že ste sa rozhodli stráviť s nami tento čas, a tešíme sa na vzájomné spoznávanie.

 

                                           

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email