Morské oko, Vinné jazero

Koniec školského roka patrí okrem iného aj výletom, na ktoré sa všetky deti určite veľmi tešia. Snažíme sa, aby  koncoročné výlety mali okrem oddychu a zábavy aj poznávaciu zložku.

V tomto školskom roku sa žiaci  1.-3. ročníkov zúčastnili poznávacieho výletu na Morskom oku s pokračovaním na Vinnom jazere, ktoré tvorilo oddychovo zábavnú časť dňa.

Morské oko je tretie najväčšie jazero na Slovensku a je dôležité, aby naše deti poznávali krásy krajiny v okolí ich bydliska už od mladšieho veku.

Bola to krásna a poučná obhliadka okolo jazera , ktoré žiari čistotou a je plné pstruhov a dokonca aj rakov, ktoré žijú iba v čistej nezávadnej vode. Je to jedno  najkrajších zátiší na Slovensku a môžeme byť hrdí na to, že máme čo ukázať ľuďom zo Slovenska i zo zahraničia.

Ďalšou zastávkou na výlete bolo Vinné jazero, kde sa deti naobedovali a vo veľmi pekne upravenom areáli dosýtosti zahrali.

Ale deň sa pomaly blížil ku koncu a všetci sme sa plní pozitívnych dojmov a spomienok na príjemne strávený deň vrátili autobusom domov.

Darina Poláková