Hokejbal v našej škole

 Hokejbal je kolektívny šport, ktorý získava v našom meste čoraz väčšiu popularitu. A právom – veď v tomto relatívne materiálne nenáročnom športe sa stala reprezentácia Slovenska už päťkrát majstrom sveta, z toho na posledných štyroch majstrovstvách nepretržite.

      Spopularizovať hokejbal v našom meste sa rozhodla skupina mladých zanietených športovcov, ktorí už v tomto športe dosiahli výrazné úspechy. V piatok pred jarnými prázdninami pripravil jeden z nich, Martin Balogáč s kolegom prezentáciu tohto športu medzi žiakmi štvrtého až siedmeho ročníka našej školy. Žiakov svojimi slovami veľmi zaujal, ale najväčší úspech mali praktické ukážky,        do ktorých sa žiaci s radosťou zapojili a vyskúšali si to s hokejkou a loptičkou proti ozajstnému brankárovi vo výstroji.

      Najviac ich potešila informácia, že sa naša škola stala centrom hokejbalu v meste a od 24. februára sa mladí záujemci o tento šport stretávajú každý pondelok o 15:00 práve v telocvični našej školy.

PaedDr. A. Fecura

« 1 z 2 »

Comments are closed.