Návšteva hvezdárne

V rámci Dňa mesta Humenné sa v meste organizujú rôzne podujatia, akcie i kopec zábavy. Jednou z aktivít  bol aj Deň otvorených dverí v Humenskej hvezdárni.

Využili sme teda možnosť návštevy a žiaci 4. – 7. ročníka mali možnosť pozrieť si film o vesmíre. Žiakom bolo sprístupnené množstvo poznatkov o hviezdach, planétach, kométach a iných vesmírnych telesách. Každý obrázok okomentoval pracovník hvezdárne prístupnou formou veku žiakov. Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín a poznatky boli sprístupnené veku žiakov. Po prezretí filmu položili deti veľa zvedavých otázok, na ktoré dostali odpovede.

Nakoniec sa žiaci odobrali do mesta, aby si prezreli stánky , prípadne si kúpili výrobky, ponúkajúce  trhovníkmi a následne sa vrátili do školy.

D. Poláková