Vanda Marinčáková víťazne

30. mája 2019 sa v Prešove uskutočnilo krajské kolo súťaže v speve ľudovej piesne Slávik Slovenska. Po víťazstve v okresnom kole na krajské kolo postúpili aj dve naše žiačky: druháčka Zuzka Biľová v I. a siedmačka Vanda Marinčáková. Reprezentovali nielen našu školu, ale celý okres. Kým Vanda je stará „mazáčka“, ktorá už päťkrát zažila atmosféru kraja, z toho štyrikrát víťazne, pre Zuzku to bola premiera. A aká! Bez rešpektu perfektne odspievala svoj repertoár pre plným hľadiskom PKO Čierny orol a nikoho nenechala na pochybách, že v Humennom rastie ďalšia skvelá speváčka. Na cenu to tentokrát ešte nebolo, ale Zuzka bola veľmi príjemným prekvapením súťažného dopoludnia. V tretej kategórii však o víťazke snáď nikto v sále nepochyboval. Vanda Marinčáková sa predstavila skvelým prednesom svojich súťažných piesní a pri vyhlasovaní výsledkov opäť brala pomyselné zlato a diplom za prvé miesto. Svojim výkonom si vybojovala miestenku v celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 26. júna v Bratislave a kde bude Vanda reprezentovať Prešovský kraj. Viacerí si pritom iste pamätajú, že Vanda pred piatimi rokmi celoslovenskú súťaž vyhrala, vtedy to bolo v I. kategórii. Na dnešnej súťaži sprevádzal obidve dievčatá na akordeóne Mgr. Miroslav Kerekanič a má nemalý podiel na úspešnom vystúpení nášho dua. Mimoriadne poďakovanie patrí našej učiteľke Mgr. Márii Ďugošovej, ktorá dievčatá na súťaž pripravovala.

Comments are closed.