Jarné upratovanie

Dňa 29.3.2019 sme si v areáli školy urobili jarnú brigádu, ktorou sme skrášlili prostredie školy. Na hodinách sa veľa rozprávame o našom životnom prostredí, a tak sme so žiakmi prešli od teórie k činom, zobrali sme hrable, metly a poďme!

Žiaci piateho a šiesteho ročníka vyzbierali všetky odpadky a pohrabali lístie, siedmaci však vyšli aj ďalej a vyzbierali odpadky na brehu rieky Laborec a v okolí bytoviek a veru bolo čo upratovať …… .

Starší žiaci sa zamerali na čistenie ihriska a doskočiska, strihanie kríkov, ale aj vyrábali niečo z niečo.

Ako využiť staré lavice? My to vieme. Vyrobili sme si vlastné kvetináče a tiež niekoľko búdok pre vtáčiky.

Naše dievčatá po zime upravovali skalky, bylinkovú špirálu, ale aj sadili reďkvičku, mrkvičku a šalátik v našom skleníku.

Všetci žiaci pracovali s veľkou chuťou a dobrou náladu. Odmenou pre nás všetkých je čisté a pekné okolie školy, v ktorej trávime svoj voľný čas.

 „Krajina je obraz ľudí, ktorí ju obývajú.“
Václav Cílek

 

Laudová

« 1 z 2 »

Comments are closed.