Plavecký výcvik

V dňoch 12.3 – 16.3. absolvovali žiaci tretích ročníkov plavecký výcvik pod vedením p. učiteľa telesnej výchovy p. Voroňáka.

Cvičili, plávali, ponárali a skákali do vody celý týždeň, aby sa naučili základy plávania a zdokonalili si jeho techniku. Žiaci sa hravou formou učili techniku plaveckých štýlov –kraul a prsia. Základom všetkého je správne dýchanie, splývanie, ponáranie sa pod vodu a tiež samotný štýl plávania.

Niektoré deti museli ešte prekonávať strach z vody a to rôznymi hrami vo vode a súťažami. Ale netrvalo dlho a deti sa vo vode cítili ako doma. Väčšina z nich sa pomerne slušne naučila plávať.

Veríme, že sme základným plaveckým výcvikom deti pritiahli k tomu, aby si obľúbili tento šport a možno niektorí z nich ho možno budú prehlbovať a stanú sa z nich nádejní plavci.

D.Polláková