Návšteva knižnice

Marec je mesiac, kedy sa snažíme deťom viac ako inokedy pripomínať, že kniha je ozaj najlepší priateľ človeka. Kniha zabaví, poučí a smeruje detí k dobrým čitateľským zručnostiam.

V marci- mesiaci knihy vytvárame na škole pre našich žiakov rôzne aktivity a jednou z nich bola aj návšteva Vihorlatskej knižnice, v ktorej sa stretli na besede so spisovateľkou Vierou Čurmovou. Tá im porozprávala o tom, ako začala písať, o svojich úspechoch i o knihách, ktoré napísala. Zaujímavou formou deťom priblížila obsah niektorých kníh –  príbehoch o rôznych hradoch. Deti pozorne počúvali a nakoniec nášmu hosťovi dávali otázky, na ktoré chceli dostať odpoveď.

Na záver návštevy si deti prezreli knihy a tí, čo mali preukazy, si niektoré vybrali domov. Návšteva knižnice bola jednou z mnohých aktivít, ktoré sme pre deti pripravili v rámci mesiaca knihy.

D.Poláková

Comments are closed.