Ako lesu (ne)pomáhame

Pod týmto názvom sa žiaci prvého stupňa, štvrtáci zo 4.A spolu so svojou učiteľkou p.Szilvásiovou a žiačky 8.A pod vedením pani učiteľky Laudovej  zapojili do celoškolského projektu  Zelenej škola. Aktivita zameraná na zeleň a ochranu prírody prebiehala na triednických hodinách v mesiacoch december a január. Žiaci  v rámci tejto   témy vytvorili  najprv 3d  mini lesné spoločenstvo  s názvom „Podoby lesa“, kde uplatnili   svoju  kreativitu a  fantáziu z  hodín  výtvarnej  výchovy  a  pracovného  vyučovania. Na  vytvorenie podôb  lesa  použili  odpadový materiál. A  keďže  všetky aktivity   Zelenej  školy  majú  podporovať  sedem  „ Z“  ako  zmeniť  svoju  školu,  záujem  mladších   žiakov  školy sa rozhodli   upútať  plagátom „hovoriaceho  stromu“ a projektom  „Prečo  zbierame  starý  papier?“  Všetky   tieto  tri  zoradené   nápady majú  zaktivizovať  okolie, aby sa  aj ostatní  členovia  našej  komunity zapojili  do  zmien, vďaka  ktorým pozitívne  ovplyvníme  životné prostredie.