Spievame, tancujeme, tvoríme…

A opäť tu bol Mikuláš, pred dverami Vianoce a s nimi je už tradične spojený spev, tanec, zábava. Ale nielen to. K zábave určite patrí i tvorivosť, ktorú si  deti rozvíjajú aj formou tvorivej dielne. Tieto aktivity majú  na našej škole už dlhodobú tradíciu a nebolo to iné ani v tomto roku.

Mnoho žiakov z MŠ Dargovských hrdinov a MŠ Třebíčska navštívili našu školu dňa 10.12.popoludní, aby spolu s našimi žiakmi 1. – 4. ročníka strávili pekné a zaujímavé chvíle, ktoré vyplnili najprv spevom, kde im naši školáci v kultúrnom programe ukázali, ako vedia spievať, zabávať sa i tancovať. Ale netancovali iba tí starší, ale zapojili sa doň i škôlkari, ktorí sa za zvukov rezkej hudby zvŕtali najprv v spoločnom kole a neskôr si vytvorili skupinky, v ktorých tancovali spoločne s našimi deviatačkami, ktoré sa úspešne zmocnili svojej úlohy.

Po tanci nasledovala tvorivá práca, kde žiaci mali možnosť prejaviť svoje výtvarné vlohy. Vyfarbovali pripravené makety a lepili ich na stĺpy na čižmy a snehuliakov z papiera. Takto bola za krátky čas vyzdobená celá školská jedáleň pestrofarebnými obrázkami, žiariacimi rôznymi farbami.

A aká by to bola zábava bez záverečnej diskotéky v rytme rezkej hudby. Deti sa dobre zabávali, poskakovali a ani sa nenazdali a dve hodiny ubehli ako voda. A ako by to bolo, aby sa zábava neskončila sladkým občerstvením. Deti si pochutnali na výborných buchtách s džemom, ktoré im upiekli naše pani kuchárky a k tomu sladký teplý čajík, ktorý chutil všetkým.

V závere sa všetci rozišli domov s peknými dojmami z príjemne stráveného dňa.

Darina Poláková

« 1 z 3 »

Comments are closed.