Biela pastelka 2018

Biela pastelka je symbolom neviditeľných línií, symbolom sveta nevidiacich, pomáha riešiť často ťažké situácie. Biela pastelka znamená svetlo, keď je okolo tma. Ambasádorkou Bielej pastelky 2018 je Adela Vinczeová.

Naša škola sa pravidelne zapája do verejnej zbierky Biela pastelka, ktorá podporuje ľudí so zrakovým postihnutím. Uvedomujeme si, že výnos z tejto zbierky pomáha nevidiacim začleniť sa          do bežného života a bez podpory verejnosti to vlastne ani nejde. A nebolo tomu inak ani v tomto roku. Zbierka Biela pastelka 2018 prebiehala 21. septembra.

Aj v tomto školskom roku sme v škole vytvorili tím dobrovoľníčok, ktoré s pokladničkou a odznakom bielej pastelky chodili pomedzi žiakov našej školy kvôli dobrovoľným príspevkom. Naši žiaci si plne uvedomujú dôležitosť tohto poslania a ani trochu nezaváhali pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú.

D.Cmarová

Comments are closed.