Pamätné dni mesta Humenné

7–9. septembra si naše mesto pripomínalo 701. výročie písomnej zmienky o meste Humenné a tieto dni sa niesli pod názvom Dni priateľstva.

Počas týchto dní sa zahraniční hostia predstavili Humenčanom svojou kuchyňou v stánkoch na Námestí slobody. Na výzdobe jednotlivých stánkov sa podieľali školy. Naša škola sa podieľala na výzdobe maďarského stánku mesta Matészalka.

Pre maďarských kuchárov bola k dispozícii naša školská jedáleň, kde pripravovali tradičné maďarské špeciality, ako perkelt, plnenú kapustu či fazuľový guláš. Zároveň sa však predstavili aj svojimi ľudovými remeslami, ako je tkáčstvo, drevorezbárstvo či hrnčiarstvo.

Aj výzdoba stánku bola vytvorená v ľudovom duchu, čo podčiarklo celú atmosféru podujatia a bola neprehliadnuteľná.

Poďakovanie za výzdobu patrí predovšetkým Mgr. Viere Belančinovej.

D.Cmarová

Comments are closed.