Psí tulák

Názov akcie, ktorú so žiakmi  1. – 4. roč. mala p. Lobová, pracovníčka RÚNZ, sa niesol v znamení pomoci zatúlaným zvieratám, hlavne psom.

Deti milujú zvieratká a každý by chcel mať doma psíka. Lenže o domácich miláčikov sa treba starať permanentne a nie len vtedy, keď je na to čas. Potom, keď starostlivosť o ne ľudí omrzí, často sa psíky ocitnú na ulici a nemajú sa kde skryť. Túlajú sa po uliciach, podliehajú hladu a rôznym chorobám a často skončia v útulkoch pre psy. Niektoré z nich majú šťastie, ak sa ich ujmú iní ľudia, ale často sa musia kvôli ich úbohému stavu utratiť.

Deťom bolo vysvetlené, ako sa o zvieratká starať i to, čo robiť v prípade nájdenia zatúlaného psa.

I takýmto spôsobom sa snažíme pestovať u detí kladný vzťah k prírode, aby z našich žiakov vyrástli deti, ktoré nebudú životné prostredie ničiť, ale chrániť ho a zveľaďovať.

Comments are closed.