Beseda s predsedníčkou OZ Pomoc Psom p. M. Saxovou

16.11 zavítala do priestorov našej školy predsedníčka OZ Pomoc Psom p. M. Saxová z KS Strážske. Nebola sama. Sprevádzalo ju veľmi veselé a hravé šteňa menomMidi.

KS Strážske majú v správe aktívni ľudia, ktorým osud opustených a týraných zvieratiek nie je ľahostajný. Starajú sa o ne a na istý čas im zabezpečujú bývanie a opateru, pokiaľ si tieto zvieratká neadoptujú ľudia s veľkým srdcom, ktorí im pripravia nový domov.

Saxová oboznámila žiakov našej školy s tým, ako sa treba správať k túlavým psíkom a ako a čím im môžeme pomôcť. Zvieratká nie sú hračkou, sú živými tvormi, ktoré sa tešia, smútia či trpia podobne ako ľudia. Zaslúžia si tiež dôstojný život.

Žiaci našej školy sa rozhodli urobiť správnu vec a pomôcť karanténnej stanici v Strážskom vyhlásením verejnej materiálnej zbierky v čase od 1. 12. – 14. 12. Veríme, že každý, kto má v srdci veľa lásky, pomôže. Odmenou nám bude dobrý pocit a vďačný pohľad nemej tváre.

Cmarová

DSCN0459 DSCN0477 DSCN0492

Comments are closed.